درباره ما

شادی گرچه امری ذاتی و درونی است با این حال نمی‌توان نقش زیادی را که محیط می‌تواند در کاهش یا افزایش آن ایفا کند نادیده گرفت؛ یک فرد شاداب از بودن و زندگی کردن لذت می‌برد. تحقیقات در حوزه اجتماعی نشان می‌دهد که شادی‌های سالم موجب کاهش مشکلاتی نظیر نابسامانی‌های خانوادگی، طلاق و افزایش میزان میل و رغبت تحصیلی می‌شود. لذا همانگونه که گل برای سالم و با نشاط بودن نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد کودک انسان نیز برای سالم و بانشاط بودن نیاز به محیطی غنی و ارضاکننده دارد با این تفاوت که برای گل، داشتن محیط سالم و رفع نیازهای زیستی مثل آب، نور و دمای مناسب به معنی رفع تمام نیازهاست اما برای انسان علاوه بر رفع نیازهای فیزیولوژیک و زیستی، توجه به نیازهای روانی و ارتباطات اجتماعی نیز شرط لازم برای رشد شناخته میشود.
کودکان در مقایسه با بزرگسالان شرایط جسمی ـ روحی متفاوتی دارند. آنها همواره به دیگران وابسته‌اند و به تنهایی قادر به دفاع از خود نیستند. کودکان فقیر از محرومیت‌های متعددی رنج می‌برند که از جمله آنها می‌توان به محرومیت‌های تغذیه‌ای، امکانات بهداشتی، فقدان سرپناه مناسب، آموزش و پرورش و محرومیت‌های عاطفی اشاره کرد.
طرح *برای لبخند یک کودک* از اسفند ماه 1394 با رویکرد اصلی "تکریم، توجه و محبت به کودکان یتیم، محروم و مستضعف" فعالیت خود را آغاز کرده است.
تا مرداد ماه سال 1395 با برگزاری جشن های مهیج و اردوهای تفریحی، در راستای این هدف فعالیت داشته است.
از شهریور ماه 1395 جهت نظم بخشیدن به برنامه های مستمر و هدفمند تربیتی_فرهنگی، تفریحی-ورزشی و ایجاد فضایی شاد و صمیمی و مهیج و آماده سازی تمام وسایل مادی، معنوی جهت برآوردن نیازهای روحی ـ روانی کودکان و نوجوانان محروم و نیازمند و یتیم در تدارک تاسیس دفتر برآمد.
و به لطف خداوند متعال و حمایت های مادی و معنوی خیرین گرامی و همراهانی که با کمک آنها طرح ادامه یافته بود، در تاریخ 14 آذر ماه سال 1395 "موسسه  آفرینش لبخند" تاسیس شد.
برنامه های این موسسه برای گروه سنی 3 تا 6 سال دختر و پسر در فضای مهدکودک با هدف شناسایی توانمندی ها و استعدادیابی کودکان، همچنین پرورش و رشد توانمندی ها در غالب بازی، چنین مکانی جهت تشویق کودکان به بازی های مورد علاقه آنان میباشد. همچنین برای دوره سنی زیر 7 سال آموزشهای تربیت مربی و دوره های تربیت فرزند ویژه مادران صورت میگیرد.

برای کودکان 7 تا 14 سال، با تشکیل کلاسهای تقویتی زبان، ریاضی، فارسی و عربی و همچنین گارگاه شایستگی عمومی (تقویت مهارت های ارتباطی و کار گروهی)؛ کلاس قرآن (روخوانی، روان خوانی، انس با قران و...) و همچنین مشاوره های گروهی جهت تقویت روحیه مسئولیت پذیری و امید و خودباوری و... برگزار میشود.

ضمنا برگزاری کلاسهای آموزشهای هنری و اشتغال زایی برای زنان سرپرست خانوار و انجام مشاوره نیز در دستور کار موسسه قرار داده شده است.

اقدامات مفید داوطلبان مانند معاینه دوره ای پزشکی برای کودکان نیز انجام خواهد پذیرفت.
از آغاز این راه تاکنون تمامی هزینه ها از قطره قطره کمک ها و حمایتهای مالی و معنوی مردمی تامین شده است و این دریا با توجه حضرت ولی عصر (عج) و همراهی خیرین گرامی پا برجا خواهد ماند.